Wakacje, nocleg,wczasy, urlop nad morzem, noclegi Mrzeżyno 2

Spływy kajakowe

Szlak kajakowy rzeką Regą

Szlak kajakowy rzeką Regą zaczyna się w Świdwinie i kończy w bazie OSiR w Mrzeżynie i liczy prawie 140 km. Na całej długości trasy kajakowej znajduje się dużo dobrych miejsc do biwakowania. Rega jest na ogół rzeką łatwą, lecz dość uciążliwą w górnym i środkowym biegu, ze względu na powalone drzewa w poprzek koryta i przenoski, których kilka znajduje się na odcinku Świdwin – Trzebiatów.

 

Dla rowerzystów

Trasa Mrzeżyno – Dźwirzyno : trasa szosowa o długości ok. 8,5 km przebiegająca w niewielkiej odległości od morza. Po drodze możemy podziwiać nie tylko Bałtyk ale również Jezioro Resko Przymorskie. Trasa ścieżką rowerową „ Ku Słońcu „ Dźwirzyno – Karcino – Drzonowo – Nowy Borek – Grzybowo : trasa o długości ok. 40 km , czas przejazdu ok. 4 godz.

 

Dla miłośników jazdy konnej

Stajnia „Pestka” w Mrzeżynie

Stajnia „Pestka” w Mrzeżynie – kameralna stajnia rekreacyjno-rehabilitacyjna prowadzi zajęcia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych oraz zajęcia hipoterapii. Stadnina Koni „Nowielice” – ok. 8km od Mrzeżyna, stadnina prowadzi lekcje jazdy konnej oraz hodowlę koni i bydła.

 

Dla plażowiczów

Bezpośrednie sąsiedztwo pięknej, piaszczystej plaży. Kąpielisko Mrzeżyno jako jedno z nielicznych w Polsce w sezonach otrzymało kilkakrotnie Błękitną Flagę – certyfikat potwierdzający najwyższą dbałość o bezpieczeństwo plażowiczów, środowisko oraz czystość wody. Kąpielisko Mrzeżyno składa się z dwóch części. Wschodnia plaża ma 5 zejść na plażę, z czego 2 są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Na zachodnią plażę można wejść przy zachodnim falochronie portowym. Kąpielisko w Mrzeżynie jest strzeżone w okresie od 25 czerwca do 27 sierpnia.

 

Dla miłośników sportów

Najnowocześniejsza, położona najbliżej morza Hala Widowiskowo-Sportowa otwarta od marca 2010 roku.
Hala dysponuje:
– głównym boiskiem sportowym o wymiarach 24 x 44 m /boisko do piłki ręcznej 40 x 20 m, boisko do piłki koszykowej 28 x 15 m, boisko do piłki siatkowej 18 x 9 m.
– salą kondycyjną fitness,
– salą siłowni,
– salą do gry squash z trybuną dla 33 osób,
– modułową ścianą do wspinania się,
– sceną o wymiarach 12 x 10m
– ekranem kinowym,
– zespołem szatni i natrysków.

 

Dla wędkarzy

Mrzeżyno oferuje możliwość wędkowania na morzu, nad rzeką Regą oraz na pobliskim jeziorze Resko Przymorskie. Rzeka Rega – ze względu na walory krajobrazowo-przyrodnicze, na Redze organizowane są spływy kajakowe. W rzece żyje wiele gatunków ryb, wśród których dominuje pstrąg potokowy, płoć, szczupak. Do dolnej Regi wpływają na tarło takie ryby anadromiczne jak: łosoś i troć wędrowna. Rega stanowi rozległe łowisko dla wędkarzy oraz organizowane są na niej zawody wędkarskie. Resko Przymorskie jest idealnym miejscem dla amatorów wędkowania – bogate jest w szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, liny i węgorze. Jezioro ma brzegi w znacznym stopniu zarośnięte trzciną i niedostępne, co powoduje, że jest doskonałym schronieniem dla wielu gatunków ptactwa wodnego.

mrzeżyno atrakcje - atrakcje mrzeżyna
okolice mrzeżyna atrakcje mrzeżyna ośrodek wczasowy Kasia
miejscowość mrzeżyno ośrodek wczasowy Kasia 2
miejscowość mrzeżyno ośrodek wczasowy Kasia
Cennik mrzeżyno ow kasia-4